top of page

אבטחה וביטחון / מערכת הקלטה ואנליטיקה

 

אנליטיקה הינה העתיד בעידן  הטכנולוגי העתידי והעכשווי  ניתוח נתונים וחיסכון במשאבים וכח אדם זהו שם המפתח אנליטיקה ב HD.

 

מערכת ניתוח הוידאו של Avigilon לשעבר (VideoIQ) תאפשר לכם לשדרג את מערכת הקלטת הוידאו שלכם ולהפיק ממנה את המירב. המערכת תאפשר לכם לקבל התרעות בזמן אמת לפני שהאירוע מתרחש באופן מדוייק וברור.

 

איכות תמונה גבוהה ומניעת פשעים:

השילוב של איכות תמונה גבוהה יחד עם דיוק יוצא דופן באיתור ומניעת אירועים, מספק למשתמשי Avigilon מערכת שלא ניתן להשוותה לכל מערכת אחרת. האנליטיקה של Avigilon יחד עם מצלמות ה 1MP , 2MP ו 3MP מספקות מערכת ניטור שאין כמותה בשוק. יחד עם מצלמות ה HD של Avigilon המספקות תמונה באיכות מעולה המשתמש מקבל את התמורה הטובה ביותר ממערכת בקרת הוידאו שלו.

 

עצור את האירועים לפני שהם מתרחשים:

אנליטיקה מבוססת וידאו או (VCA – Video Content Analysis) מתארת את תהליך ניתוח הוידאו בעזרת מחשב. תהליך זה מתבצע בתחומים רבים אך אנליטית וידאו מתייחסת בדר”כ למצלמות אבטחה. בעוד שהיכו

עם דיוק יוצא דופן וכמות אזעקות השוא הנמוכות ביותר בתעשייה, מהרגע שהחשוד גורם להפעלת חוק, יקבלו אנשי האבטחה במקום התרעה על האירוע המתרחש בזמן אמת ויעזרו למזער את הנזקים לאירגון.

 

הקמה תוך זמן קצר:

מערכת ניתוח הוידאו של Avigilon אינה דורשת ימים של כיול ומומחים שיכנו ויתאימו אותה. המערכת לומדת את מה שהיא רואה בכל רגע נתון ותוך שעה עד שעתיים יכולה לצאת לדרך ולספק את התמורה הנדרשת ממנה. הדיוק רק ילך ויגדל ככל שהמערכת תצפה באירועים נוספים ממש כמו איש האבטחה האישי שלך.

 

אנליטה או ניתוח תנועה: 

היכולת האנושית לנתח ולזהות אוביקטים טופה פי כמה מזו של המחשב, התמורה המתקבלת ממערכת שעוקבת אחר וידאו במשך 100% מהזמן, גבוהה הרבה יותר מהתמורה של שומר הצופה במספר ערוצים בו זמנית ואני מסוגל להתרכז במשך שעות ארוכות במספר רב של ערוצים.

בעוד שהשימוש והתמורה הטובה ממערכות וידאו לשם ניתוח אירועים שהתרחשו בעבר אינו מוטל בספק, מתקבל מצב בו השימוש העיקרי של מערכות מבוססות וידאו הוא לשם הבנה של מה התרחש ולא לשם מניעה של אירועים בזמן אמת.הגורמים לכך היא אי יכולת של מערכת וידאו, טובה ככל שתהיה, “להבין” מה היא רואה בתמונה המצולמת. ע”י שימוש במערכות וידאו מתקדמות כמו מערכת ניתוח הוידאו של Avigilon, ניתן לשדרג בפועל את יכולתה של המערכת ולהפיק ממנה תועלות למניעת אירועים בזמן אמת.

מערכת ניתוח הוידאו של Avigilon הינה מערכת ניתוח הוידאו האפקטיבית ביותר בעולם. אנשים רבים בעולם אוהבים להשתמש בה אך מעטים מבינים איך היא עובדת. אי ההבנה נובעת מההבדלים בין מערכת ניתוח הוידאו למגוון הגדול של מערכות גילוי תנועה שנמצאות בשוק.

מערכות ניתוח וידאו המבוססות על תנועה מסתמכות על שינויים בפיקסלים. המצלמה מביטה על סצנה יחסית קבועה. כאשר מספר מסויים של פיקסלים (להלן הרגישות) סוטים מהנורמה מתרחשת אזעקה. בימים שטופי שמש צורה זו של מעקב יכולה להיות מאוד אפקטיבית. אבל מספיק שרוח קלה תתחיל להזיז עץ, להעיף שקית או לגרום לשלג ליפול מעמוד או גג, הדבר יגרום למספר גדול של פיקסלים לזוז בו זמנית ולהפיק אזעקת שווא.

 

בדומה למערכות מבוססות פיקסלים גם מערכת ניתוח הוידאו של Avigilon מתייחסת לשינוי בפקסלים. אך בשונה מאוד ממערכות אחרות היא אינה מתייחסת אליהם כאל איום אלא כאל חשוד. המערכת בודקת את אופן התנועה של השינוי בפקסלים ומנסה לחשוב, בדיוק כמו בן אדם, מה משמעות התנועה שהיא רואה. היא עושה זאת ע”י השוואה של אופן התנועה של האובייקט החשוד לבסיס נתונים עצום של תמונות ווידאו.

ריבועים אדומים מוצגים סביב אנשים וריבועים כחולים סביב כלי רכב. במידה והמערכת אינה מצליחה לסווג את האובייקט בתור אדם או רכב, ריבוע צהוב יופיע סביבו. זו דרכה של המערכת להגיד “אני יודעת שהאובייקט חשוד, פשוט איני יודעת מה הוא עדיין”. המערכת תמשיך לבדוק את האובייקט במשך כמה תמונות נוספות ותחליט אם צריך לסווג אותו או להתעלם ממנו לחלוטין,לבסוף לאחר הסיווג המערכת תבדוק האם האובייקט עובר על אחד החוקים המוגדרים במערכת.

 

בעוד שמערכות ניתוח וידאו רגילות יתריעו על כל רכב, אדם או חיה, משתמשי מערכת ניתוח הוידאו של Avigilon יכולים להתריע על רק כאשר תרחיש מסויים מתקיים. למשל משתמש רוצה לקבל התרעה בכל פעם שיש אנשים שהולכים על פסי רכבת. בעוד שמערכת ניתוח תנועה רגילה תתריע על כל עצם שזז על המסילה כולל הרכבת, המערכת של Avigilon ניתנת לכיוונון כך שהיא תתריע רק כאשר נמאים אנשים על המסילה ותתעלם מכלי רכב ורכבות כמובן, שעוברות על המסילה. חוקים כאלו יכולים להיות שימושיים יחד עם חוקים אחרים כמו זמן שוטטות באיזור מסויים ותנועה נגד הכיוון המותר.

לתיאום פגישה ובדיקת מערכת ללא התחייבות טל:  6090602 - 03  או בדואר אלקטרוני: sales@lanasist.com

bottom of page